Bistryčios Namai
Apie Projektą
Bistryčios namai – tai centrinėje Antakalnio dalyje Šveicarijos miško parko pašonėje plėtojamas išskirtinis naujos statybos projektas. Tai pirmasis A+ energetinės klasės reikalavimus atitinkantis daugiabutis namas Antakalnio apylinkėse – kokybiškas, tvarus ir ekonomiškas būstas.
Projektas vystomas vienoje žaliausių ir ramiausių Vilniaus vietų. Tikime, kad Bistryčios namai ypač patiks miestiečiams, vertinantiems privatumą ir itin kokybišką namų aplinką.
Name bus įrengta apie 19 funkcionaliai išplanuotų 33–105 m2 ploto 1–4 kambarių butų. Išskirtinės erdvės ieškantiems suteikiama galimybė padidinti butus, apjungiant gretimus būstus. Kiekvienam butui suprojektuota privatus kiemelis, terasa arba įstiklinta lodžija.
Bistryčios namus kūrė architektė Ieva Leinartaitė-Gerliakienė ir projektuotojų inžinierių komanda. Projektuodami ypač daug dėmesio skyrėme patogiam išplanavimui ir komforto sąlygas gerinantiems šiuolaikiškiems inžineriniams sprendimams.
Namo šildymui ir karšto vandens ruošimui naudojama geoterminė žemės gelmių bei saulės energija. Šie ekologiški sprendimai leidžia ženkliai sumažti karšto vandens kainą ir šildymo sąnaudas.
Butuose bus įrengtas jaukus ir ekonomiškas grindinis šildymas. Taip pat šiltuoju metų laiku grindų šildymo sistema galės veikti atvirkštiniu režimu – t. y. maloniai vėsins patalpas.
Vasarą butuose tenka spręsti perkaitimo, akinimo, blukinimo bei panašias karščio ir saulės šviesos sukeliamas problemas. Užuolaidos ir žaliuzės sulaiko vidutiniškai apie 15 procentų saulės kaitros, o išoriniai fasado roletai – net iki 90 procentų. Namo langų, orientuotų į pietus ir vakarus, rėmų viršutinė dalis bus paaukštinta, kad būtų galimybė sumontuoti išorinius roletus.
Bistryčios namų butuose įrengsime A+ energetinės klasės rekuperacines ventiliacijos sistemas. Analogiškos sistemos yra naudojamos ir vadinamuose „pasyviuose namuose“ –- pastatuose, kurių šildymo sąnaudos yra artimos nuliui. Šis šiuolaikiškas ventiliacijos būdas užtikrins švarų ir gaivų orą Jūsų namuose.
Projektuodami ir statydami Bistryčios namus ypatingą dėmesį skiriame garso izoliavimo sprendimams. Visuose butuose suprojektuoti tambūrai arba antrosios durys. Toks sprendimas sukurs papildomą garso barjerą nuo laiptinės. 3 stiklų mediniai langai be kiaurymių (orlaidžių) saugos butą nuo išorės triukšmo, o oro apytaką užtikrins itin tyli rekuperacinė vėdinimo sistema. Inžineriniai kanalai ir atitvarai tarp butų projektuojami taip, kad garso sklidimas būtų labai apribotas.
Bistryčios namams suprojektuota erdvi požeminė parkavimo aikštelė. Numatyta galimybė įkrauti elektromobilį parkavimo vietose. Įvažiavimui į požeminį parkingą numatyti nuotoliniu pulteliu valdomi vartai. Naujakurių patogumui asmeniniams daiktams laikyti įrengiami rakinami sandėliukai ir dviračių saugykla.
Namo teritorija bus aptverta, o visa sklypo erdvė skiriama gyventojų laisvalaikiui ir vaikų žaidimo aikštelei. Taip pat numatomas apželdinamas, privažiavimo kelio ir vidinio kiemo apšvietimas. Pėstieji į teritoriją pateks pro rakinamus vartelius.
Bistryčios namų teritorija, požeminė parkavimo aikštelė ir laiptinė bus stebimos vaizdo kameromis. Gyventojai turės galimybę pasitikti atvykstančius svečius vaizdinio domofono pagalba.
Daugiau informacijos:
Apdaila, Kainos, Pristatymas
Privalumai
- A energinio naudingumo klasė
- Elektromobilių įkrovimo stotelės
- Galimybė įsigyti sandėliuką
- Geoterminis šildymas
- Grindinis šildymas
- Liftai
- Mediniai langai
- Požeminės parkavimo vietos
- Rekuperacija
- Uždara teritorija
- Vaizdo stebėjimo kameros
„Graži“ ir ne itin adekvati kaina, bet pasistengsiu argumentuoti kodėl.
Projekto vieta gal ir nieko – toliau nuo gatvės, rami Antakalnio dalis. Pats namas neaukštas ir nedidelis, atitinkantis A+ klasės reikalavimus, tačiau pliusai čia ir baigiasi.
Pats apžiūrinėjau vietą – namas įspraustas tarp „sovietinių“ daugiabučių, tad norint patekti teks į gražų namą važiuoti per ne pačią gražiausią kaimynystę, prigrūstus duobėtus kiemus. Negana to, ir pro langus (bent jau apatiniams aukštams), teks žiūrėti ne į panoramą ar gražią aplinką, tačiau į tuos senus kiemus.
Be to, šis namas pastatytas visiškai šalia kito, kiek naujesnio ir ant kalno pastatyto daugiabučio, tad tiems, kurie nematys senų daugiabučių, teks iš arti žiūrėti į kitus kaimynus. Žalias ir gražus Antakalnis taip ir liks kažkur pašonėje. Ar verta už tai mokėti tokią kainą? Atsakykite patys sau.
Neraliai geras variantas. Nedidelis namas, aukščiausia kokybė, gera architektūra, A+ ir t.t.
Mąsčiau apie šį variantą, bet… Sakyčiau įžūloka, prašant tokią kvadratinio metro kainą, į buto kainą įskaičiuoti balkonų kvadratūrą.